„Europejskie Święta” w Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie

10 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych dla uczniów szkół podstawowych z naszego miasta. Ku radości organizatorów zainteresowanie konkursem było ogromne, gdyż zgłosiło się 49 uczestników z trzech szkół podstawowych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:  kl. 1-3 oraz kl. 4-6, a ich występy oceniało jury w składzie Pani Monika Rychwalska, Pani Beata Wasilewska oraz Pani Marta Bolimowska. W czasie przerwy uczestnicy mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Europejskie święta” przygotowane przez gimnazjalistów z kl. 2d w ramach projektu edukacyjnego oraz poczęstować się smakołykami.

Miło nam poinformować, że jury zdecydowało się nagrodzić wszystkich uczestników konkursu przyznając nagrody ex aequo oraz wyróżnienia. W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęły mikołajki ze Szkoły Podstawowej nr 2  Nikola Chmura, Gabriela Dymek i Blanka Duda oraz kl. 3c ze Szkoły Podstawowej nr 4. W kategorii klas 4-6 bezkonkurencyjna była Karolina Jędrzejewska ze Szkoły podstawowej nr 3 w Sochaczewie.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy razem z jury i organizatorami zaśpiewali dobrze znaną kolędę „Cicha noc”. Zachęceni dobrą zabawą mamy nadzieję na podobne spotkanie w przyszłym roku.

11.01.2017