Przede wszystkim zapobiegać …

Przede wszystkim zapobiegać … eksperymentowaniu ze środkami zmieniającymi świadomość, czy to będą alkohole, narkotyki,  dopalacze czy leki, uzależnieniom od zachowań dających „energię” gier, hejtów, internetu czy innym wędrującym po cyberprzestrzeni nowościom. Mówić do całkiem małych, nastolatków i całkiem dorosłych, bo to nie jest tak, że one nas i naszego małego środowiska czy rodziny nie dotyczą.

To się dzieje i zbiera coraz większe żniwo.

Nasi uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum na warsztatach, nauczyciele i rodzice w trakcie wywiadówki profilaktycznej spotkali się z ze szkoleniowcami firmy Dialog z Krakowa w trakcie Dnia Profilaktyki 16 listopada 2017 roku i nabywali wiedzy z zakresu środków zmieniających świadomość, w tym dopalaczy. Poważni ludzie i temat też. Zainteresowanie było duże a frekwencja na wywiadówce bardzo duża – co organizatorów cieszy.

Dla dzieci z klas I i klas 7 szkoły podstawowej 28 listopada Kulturobranie przeprowadziło warsztaty „Buduję swoje miasto marzeń z uśmiechem”. Zabawy było co niemiara przy budowaniu z klocków i próbach robienia tego w alkogoglach. Starsi próbowali także pokonywać slalom. Konkluzja była jedna – pijesz nie jedź. Cieszę się, że udało mi się te zajęcia zorganizować.