IV Halowe Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza

W lutym uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie pojechali do klubu łuczniczego „Mazowsze” Teresin wraz z trenerką Panią Alicją Maciągowską na IV Halowe Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza. Gdy dotarliśmy na miejsce było bardzo dużo łuczników, którzy byli naszymi rywalami. Wszyscy byliśmy wystraszeni, lecz Pani Alicja pocieszyła nas i od razu było nam raźniej. W końcu nadeszła pora naszej grupy, czyli młodzików. O godzinie 15:00 otwarto tory i można było strzelać serie próbne. Po 30 minutach usłyszeliśmy sygnał informujący o oficjalnym rozpoczęciu zawodów. Każdy miał strzelić 20 serii po 3 strzały. Na początku wszyscy mieliśmy dużo sił i większość strzał trafiała dobrze, lecz po kilku seriach opadliśmy lekko z sił. Po strzeleniu 10 serii dostaliśmy 5 minut przerwy na małą przekąskę i cenne uwagi od trenerki. Pani Alicja ciągle nas obserwowała i mówiła co robimy źle, a co dobrze. Około godziny 18:30 zawody skończyły się a my byliśmy pod ogromnym wrażeniem oraz z dużą ilością wspaniałych wrażeń. Większość z nas wróciła z zawodów zadowolona.

Swoich sił w łucznictwie mogą spróbować wszyscy uczniowie naszej szkoły. Jesteśmy pod okiem Pani Alicji Maciągowskiej (Ciskowskiej), która w 1981 roku została v-ce Mistrzynią Świata. Obecnie jest Międzynarodową Mistrzynią Polski Weteranów.

Wyposażenie podstawowe w sprzęt łuczniczy zapewnia szkoła, lecz jest szansa, że po zawodach i dobrym wyniku dostaniesz lepszy sprzęt z klubu, jak nasza koleżanka Marta. Osobiście szkoła mi się bardzo podoba. A Tobie? Przyjdź do nas i sam się przekonasz!

Marcin Narloch kl. Ie

22-03-2013