O klubie słów kilka...

Dyskusyjny Klub Filmowy w Gimnazjum nr 2

Dyskusyjny Klub Filmowy to cykl filmowych spotkań dla uczniów klas trzecich, prowadzonych w ramach zajęć artystycznych.  Uczniowie gimnazjum podczas zajęć DKF –u mają szansę zapoznania się z historią sztuki filmowej i dziełami mistrzów kina, jak również przyswojenia podstawowych pojęć związanych z estetyką filmu, zapoznania się z rodzajami i gatunkami filmowymi.

Różnorodność tematyczna gwarantuje, że każdy z zainteresowanych znajdzie dla siebie atrakcyjny tytuł. Każde spotkanie to okazja do dyskusji na temat wyświetlanego obrazu. Uczniowie zachęcani są przez nauczyciela do recenzji słownych, wyrażania krytyki. Seans filmowy poprzedzony jest krótką prelekcją, zawierającą podstawowe informacje o twórcach, problematyce i wartościach artystycznych emitowanego dzieła sztuki filmowej. Następnie uczniowie mają okazję aby podzielić się swoimi refleksjami, spostrzeżeniami, wnioskami dotyczącymi rozpatrywanego podczas dyskusji tematu.

M. Bolimowska

kalendarz wydarzeń
marzec 2017
pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.